Podobno na świecie jest 195 państw i podobno są ludzie, którzy odwiedzili wszystkie. Czy jednak w czasie swoich podróży mieli oni czas na cierpliwe wypatrywanie sępowronki w tropikalnych lasach Ghany? Czy znaleźli 6 dni, by dotrzeć pieszo jedyną ścieżką do przełęczy Goecha La pod wschodnią ścianą Kanczendzongi? Czy „tracili czas” na sfotografowanie 36 widoków tej samej góry Kirkjufell na Islandii – o wschodzie i zachodzie słońca, we mgle znad oceanu…?
Takie są nasze wyjazdy – poznajemy, obserwujemy, doświadczamy. Wędrujemy pieszo, jeździmy rowerami. Rozstawiamy statywy w oczekiwaniu na wschód słońca. Nasi przewodnicy dzielą się wiedzą, której nie znajdziecie w internecie. Potrafią nauczyć rozpoznawania ptaków po głosach, fotografowania bez użycia aparatu, strategii bezpiecznego pokonywania rwących himalajskich potoków.
Przygotowywanie wypraw i ich prowadzenie jest naszą pasją. Interesujemy się ptakami, wędrujemy po górach, jeździmy rowerami, fotografujemy i docieramy do najdalszych zakątków Ziemi, aby później podzielić się swoimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą z uczestnikami naszych wyjazdów.
Poznajemy, obserwujemy, doświadczamy.
Wędrujemy pieszo, jeździmy rowerami.
Rozstawiamy statywy w oczekiwaniu na wschód słońca.
Jesteśmy organizatorem wyjazdów dla osób ciekawych świata: miłośników przyrody, turystyki rowerowej, wędrówek i trekkingów górskich oraz dla zainteresowanych historią, kulturą i fotografią. Przygotowujemy propozycje skierowane do tych, których nie zadowala pobieżne i pospieszne zwiedzanie, lecz którym radość oraz satysfakcję daje zgłębianie wiedzy o świecie. Tworzymy wyjazdy dla ludzi, którzy preferują aktywny wypoczynek. Od ponad 20 lat podróżujemy wspólnie z Wami, odkrywając ciekawe krainy, zachwycając się przyrodą, wędrując, fotografując i spotykając ciekawych ludzi. W tym czasie zorganizowaliśmy ponad 1000 wyjazdów do krajów na 6 kontynentach.
Jako firma figurujemy w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki pod nr. D/435/03/180/2004. Bezpieczeństwo klientów zapewnia gwarancja SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. nr M 527877.
Od początków naszej działalności (pierwszy wyjazd – Islandia w 2003 roku!) organizujemy wyjazdy tematyczne: wycieczki przyrodnicze, wędrówki górskie, plenery fotograficzne, wyprawy rowerowe i dalekie podróże w małych grupach.
Wybieramy dla Was to, co autentycznie ciekawe, co jest istotą danego regionu i nadaje mu niepowtarzalny charakter. Trasy naszych wyjazdów są starannie przemyślane, opracowane w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Zdajemy sobie sprawę, że podczas wyjazdu nie można zobaczyć „wszystkiego”, ale można podróżować tak, aby oprócz zwiedzania i poznawania znaleźć czas na spokojne wypicie kawy oraz smakowanie lokalnego kolorytu.
Jeśli chciałbyś dobrze wypocząć, a jednocześnie poznać przyrodę, lokalne tradycje i codzienne życie ludzi; jeśli chciałbyś zdobywać górskie szczyty, wędrować brzegiem oceanu oraz cieszyć się czasem spędzonym w gronie osób, które łączy ciekawość świata – zapraszamy do wspólnej podróży.
Od ponad 30 lat zaangażowany w badania naukowe ptaków, które prowadził zarówno w Polsce jak też w USA, Zatoce Perskiej i w Arktyce. Członek Komisji Faunistycznej, autor dziesiątek publikacji oraz ilustracji poważnych i tych mniej poważnych do książek i czasopism, a także prezentacji i warsztatów poświęconych rozpoznawaniu ptaków. Od wielu lat łączy pasję ornitologa z lotnictwem - ekspert bezpieczeństwa ruchu lotniczego, autor Programu Ograniczania Zagrożeń Środowiskowych w lotnictwie Sił Zbrojnych RP, wiceprzewodniczący Komitetu ds. Zderzeń Statków Powietrznych ze Zwierzętami oraz World Birdstrike Association organizacji zajmujących się problemem kolizji ze zwierzętami w lotnictwie.
Nasz agent lotniczy. Wszystkich, a szczególnie stałych klientów Horyzontów zna po imieniu. Okazjonalnie pilot pasjonujący się w dziwactwach Japonii oraz sztuce, zwyczajach i historii tego kraju. Znawca historii Bałkanów i Cesarstwa Otomańskiego. Od dziecka pomieszkiwał tu i ówdzie, ucząc się kultury i poznając smaki różnych zakątków świata. Lekko szalony, zawsze ciekawy wszystkiego co znajduje się dookoła. Jego pasja to kulinaria, a w szczególności dania Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Podróż z nim to zawsze poznawanie kraju "od kuchni".
Od najmłodszych lat interesuje się przyrodą a pasję do oglądania ptaków zaszczepił w nim tata. Od wielu lat prowadzi lokalną grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Poznaniu i w ramach tej działalności, między innymi organizuje lokalne wycieczki na ptaki, dzieląc się swoją pasją z mieszkańcami. Jego drugą miłością są storczyki. Już jako dzieciak zrywał się ze szkoły, żeby inwentaryzować i chronić siedliska storczyków rosnących niedaleko domu. Z grupą patrzy nie tylko w niebo, ale i pod nogi bo nigdy nie wiadomo, czy nie przechodzi obok podkolana:) W wieku 4 miesięcy po raz pierwszy pojechał do Bułgarii - w torbie Adidasa ;-), gdzie spędzał każde lato. Od tego czasu ten kraj, jak i całe Bałkany, stał się jego drugim domem. Jest autorem wiosennej wycieczki do Bułgarii- "Wiosna na Bałkanach" a także pilotuje wycieczkę do Delty Dunaju. Dużo jeździ na południe, jest autorem przyrodniczych wypraw do Izraela, Maroka, Portugalii, Wyspy Kanaryjskie, ale od zawsze kocha dziką i surową północ. Mając niespełna 20 lat pierwszy raz pojechał z grupą na daleką północ do Laponii i półwysep Varanger i tak zostało. Przewodnik wycieczek na Islandię, Wyspy Owcze, Grenlandię, do Kanady i Laponii.
Od kiedy tylko pamięta ciągnęło ją do lasu, w góry, w nieznane. Zaczęło się od rodzinnych wycieczek i górskich wędrówek po Polsce, ale z czasem docierała coraz dalej, wyżej, ciekawiej. Poznała rozległe przestrzenie i olśniewające parki narodowe Ameryki Północnej, świetlistą tajgę i niekończące się stepy Mongolii, surowość gór Tien-Shan i barwne bazary w Kirgistanie, a także urokliwe zakątki w Europie. Znikała na parę dni, tygodni lub miesięcy. Nieraz samotnie. Nigdy dosyć. Skończywszy studia (Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska na UW) poczuła, że świat stanął przed nią otworem i zanim się da uwiązać to trzeba ruszyć w dal. Z bardzo luźnym planem działania, ale z ogromną dawką optymizmu ruszyła w 2004 r. do Peru. Miał to być początek rocznej wędrówki po Ameryce Południowej, ale Peru już jej nie puściło. Po pół roku poprowadziła swój pierwszy trekking i spodobało jej się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Po roku wróciła do Polski, ale już parę miesięcy później siedziała z biletem w jedną stronę w samolocie do Peru. Od 2005 r. zajmuje się organizowaniem wypraw po Peru i Boliwii. Z Horyzontami związana (z przerwami) od 2006 r. Obecnie pilotuje dużo rzadziej, a w Limie zapanować nad grupą pomaga jej czasami córeczka Alina.
Jako licencjonowany pilot wycieczek pracuje od 2008 roku. Pierwsze kroki w tym zawodzie stawiała jako opiekun grup turystów z Francji podróżujących po Polsce. Największe doświadczenie zdobyła w czasie czteroletniej podróży poznając kraje Azji oraz Australię i przemieszczając się autostopem, lokalnymi środkami transportu i jachtostopem. Z Bangkoku do Polski wróciła rowerem, po drodze odwiedzając Japonię, kraje Azji Środkowej i północną część Afganistanu. Brała udział w wyprawie na Spitzbergen promując turystykę połączoną z nauką obywatelską. W 2017 roku jej podróżnicze fascynacje powędrowały w stronę południowej części Afryki i już stamtąd nie wróciły. To tam znalazła swój drugi dom. Podczas podróży lubi przyglądać się codziennemu życiu mieszkańców i ich zwyczajom, obserwować i filmować dzikie zwierzęta. Obecnie oprócz pilotowania wycieczek na Wyspy Kanaryjskie, Maltę i południe Afryki, zawodowo zajmuje się edycją wideo, pisaniem tekstów podróżniczych, opowiadaniem o świecie, naturze i ciekawych zwyczajach podczas prelekcji podróżniczych i warsztatów dla dzieci i młodzieży. Od 2009 roku, wraz z Andrzejem Budnikiem, prowadzi blog podróżniczy Loswiaheros.pl, obecnie jeden z najstarszych blogów o tej tematyce w Polsce.
Odkrywa świat od dziecka. Miłość do wędrówek po Tatrach zaszczepili w niej rodzice, którym ona odwdzięczała się, wyszukując ciekawe miejsca na wielokilometrowych trasach z rodzinnego Sopotu do Zakopanego. Jej pasją jest odkrywanie fascynujących miejsc i poznawanie ich prawdziwego klimatu. Przygodę z pilotażem zaczęła w Hiszpanii, gdzie zatrzymała się na dłużej. Pół roku spędziła na Kubie, eksplorując jej zakątki i jednocześnie prowadząc grupy. Zafascynowana Ameryką Łacińską pojechała do Meksyku, a teraz planuje kolejne wyprawy m.in. do Argentyny. Tańczy salsę, lubi być w ruchu. W Horyzontach wyruszysz z nią na Kubę, do Ekwadoru, Meksyku, Belize i Gwatemali.
Ukończył metody matematyczne fizyki na Wydziale Fizyki UW; jest licencjonowanym przewodnikiem po Warszawie i po Puszczy Kampinoskiej; jest także kierowcą zawodowym - posiada wszystkie możliwe do zdobycia w Polsce uprawnienia (w tym na pojazdy uprzywilejowane wszystkich kategorii); jest ratownikiem WOPR. Pasjonuje się ptakami od dziecka i to ornitologii właśnie i obserwacjom ptaków poświęcił najwięcej czasu i uwagi w swoim życiu. Pisze artykuły do kwartalników Ptaki i Ptaki Polski, prowadzi bloga o pochodzeniu nazw ptaków. W Horyzontach organizuje i prowadzi wyprawy do Nowej Zelandii, Kanady, Omanu, Gruzji, Kazachstanu, Kostaryki oraz przyrodnicze wycieczki po Polsce i Europie. Jest miłośnikiem przyrody Północy: Islandii, Norwegii, Szwecji, Spitsbergenu.
Kulturoznawca i filolog ukraiński. Dziennikarz, recenzent literacki, autor dwóch książek opublikowanych przez Wydawnictwo Czarne. Miłośnik przyrody od wczesnego dzieciństwa. Ptasiarz. Szuka pomostów między światem humanistyki i nauk przyrodniczych. Ptaki obserwował od morza Barentsa do wybrzeży Sardynii, od Krymu do Wysp Brytyjskich. Prowadzi bloga Dzika Ochota poświęconego przyrodzie Warszawy. Swoją pasją dzieli się z Uczestnikami naszych wyjazdów przyrodniczych.